Czyszczenie części IBS to przyjazne dla środowiska i bezpieczne rozwiązanie do czyszczenia części. Oferuje szereg korzyści, które mają pozytywny wpływ na środowisko oraz zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników i operatorów.

Ścieki

Warsztat bez ścieków: Proces IBS w obiegu zamkniętym umożliwia bezściekowe czyszczenie części. Oszczędza to zasoby wodne i zmniejsza wpływ ścieków na środowisko.

Podłoga

Przyjazne dla środowiska przechowywanie substancji zanieczyszczających wodę: Odpowiednia taca ociekowa na substancje zanieczyszczające wodę zapewnia przyjazne dla środowiska i bezpieczne przechowywanie. Chroni to pracowników przed zagrożeniami i chroni środowisko przed zanieczyszczeniem.

Emisja

Zmniejszona emisja zanieczyszczeń: Urządzenia do czyszczenia części IBS redukują emisje do minimum, ponieważ środek czyszczący natychmiast spływa z powrotem do zamkniętego bębna. W połączeniu ze specjalnym środkiem czyszczącym IBS i przy stosowaniu zgodnie z przeznaczeniem, zapewniona jest zgodność z krajowymi wartościami granicznymi. W ten sposób pomagają poprawić jakość powietrza i chronić pracowników oraz środowisko.

Odpady

Unikanie odpadów: Korzystanie z urządzeń do czyszczenia części IBS zapewnia zgodność z wymogami gospodarki o obiegu zamkniętym. Unika się generowania niepotrzebnych odpadów, ponieważ środek czyszczący jest recyrkulowany aż do nasycenia. W systemie odbioru IBS zużyty środek czyszczący jest poddawany recyklingowi. Pozwala to uniknąć marnotrawstwa i oszczędza zasoby.

Bezpieczeństwo produktu

Bezpieczeństwo produktu i zgodność z przepisami prawa: Oznaczenie CE i certyfikat testu GS gwarantują bezpieczeństwo produktu i zgodność z przepisami prawnymi, takimi jak europejska dyrektywa maszynowa i ustawa o bezpieczeństwie sprzętu.

Bezpieczeństwo pracy

Chętnie pomożemy w ocenie ryzyka, koncepcji higieny lub zastąpieniu produktów zawierających aceton i inne niebezpieczne substancje. Nasi konsultanci technologiczni IBS są zawsze dostępni, aby zoptymalizować i doradzić w zakresie bezpieczeństwa pracy!