Cykl IBS: ekoefektywna gospodarka o obiegu zamkniętym

Sprzęt do czyszczenia części i specjalistyczne środki czyszczące IBS imponują doskonałą wydajnością ekologiczną i są zgodne ze wszystkimi aspektami prawa promującego gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Recykling zamiast utylizacji

Korzystanie z myjni części IBS pozwala uniknąć generowania niepotrzebnych odpadów. Detergent jest cyrkulowany aż do nasycenia. W systemie odbioru IBS zużyty środek czyszczący jest poddawany recyklingowi.

Usługa wymiany lufy

Gdy tylko środek czyszczący w bębnie zostanie nasycony, można go wymienić na nowy bęben ze świeżym specjalnym środkiem czyszczącym IBS. W wielu krajach IBS oferuje tak zwaną usługę wymiany beczek. W ramach dostawy kierowca serwisowy IBS wymienia stary bęben na nowy specjalny środek czyszczący IBS. Odbiór jest bezpłatny, a klient otrzymuje wymagany prawem dowód utylizacji.


Zakład recyklingu i przetwarzania odpadów


Bęben ze zużytym środkiem do czyszczenia na zimno jest przewożony do własnego zakładu recyklingu i przetwarzania odpadów w Gau-Bickelheim w Niemczech i ponownie przetwarzany. Oczyszczacz jest wstępnie oczyszczany fizycznie: filtrowany, odwirowywany, a następnie destylowany i rafinowany. Oznacza to, że prawie 100% czystego urządzenia do czyszczenia na zimno IBS może zostać przywrócone do obiegu gospodarczego. Nawet szlam olejowy, który został wcześniej odfiltrowany, jest wykorzystywany na przykład do generowania energii podczas spalania.



100% recyklingu

IBS jest pionierem w gospodarce o obiegu zamkniętym w zakresie czyszczenia części. Wskaźnik recyklingu myjki na zimno IBS wynosi prawie 100%. W ten sposób IBS spełnia wymogi prawa w zakresie promowania gospodarki o obiegu zamkniętym i aktywnie przyczynia się do ochrony środowiska.

Czyszczenie części IBS to przyjazne dla środowiska i zrównoważone rozwiązanie do czyszczenia części.