Środki do czyszczenia na zimno na bazie węglowodorów: przyjazne dla środowiska i wydajne rozwiązanie do czyszczenia części i odtłuszczania metali

Środki do czyszczenia na zimno na bazie węglowodorów są skutecznym i przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem do czyszczenia (małych) części i odtłuszczania metali. Są one wykonane z produktów ropopochodnych i prawie w 100% nadają się do recyklingu. Te oparte na ropie naftowej środki do czyszczenia na zimno mogą być skutecznie stosowane do usuwania wszelkiego rodzaju zabrudzeń olejowych i tłuszczowych.

Zalety środków do czyszczenia na zimno na bazie węglowodorów

 • Wysoki stopień czyszczenia: Środki do czyszczenia na zimno na bazie węglowodorów mają doskonałą zdolność rozpuszczania wielu trudnych do czyszczenia zabrudzeń organicznych, takich jak oleje i smary, smoła lub zaschnięte woski. Dzięki niskiemu napięciu powierzchniowemu wnikają nawet w najmniejsze szczeliny. Zgodnie z mottem “like dissolves like”, oparty na węglowodorach środek do czyszczenia na zimno IBS usuwa zanieczyszczenia, infiltruje i miesza się z olejami lub smarami i może być łatwo spłukany lub usunięty za pomocą szczotek.
 • Czyszczenie jednoetapowe: specjalne środki czyszczące umożliwiają czyszczenie jednoetapowe, w którym zabrudzenia są usuwane w jednej operacji. Jest to szczególnie ekonomiczne i oszczędza czas. Typowe efekty uboczne związane z wodą, takie jak korozja lub woda uwięziona w zagłębieniach, są tutaj całkowicie wyeliminowane. W związku z tym skomplikowane procesy suszenia nie są konieczne. Jednoetapowe czyszczenie za pomocą środków czyszczących na zimno ma jeszcze jedną decydującą zaletę, oprócz efektywności kosztowej osiągniętej dzięki oszczędnościom na operacjach takich jak suszenie i ponowne natłuszczanie: nie powstają oleiste ścieki, które muszą być utylizowane jako odpady niebezpieczne po wysokich kosztach.
 • Przyjazne dla środowiska: Środki do czyszczenia na zimno na bazie węglowodorów są wytwarzane z produktów ropopochodnych i prawie w 100% nadają się do recyklingu. Oznacza to, że nie mają one żadnego wpływu na środowisko i są całkowicie zrównoważone.
 • Bezpieczeństwo: w przeciwieństwie do innych rozpuszczalników, środki do czyszczenia na zimno IBS są nieszkodliwe pod względem zdrowia i higieny pracy oraz mają niski potencjał zagrożenia. Oba są potwierdzone certyfikatami bezpieczeństwa, raportami kompatybilności skórnej i pomiarami limitów narażenia zawodowego. Ponadto, w przeciwieństwie do środków czyszczących na bazie wody, rozporządzenie w sprawie biosubstancji można bezpiecznie pominąć podczas czyszczenia za pomocą węglowodorowych środków czyszczących na zimno.
 • Ochrona przed korozją: Środki do czyszczenia na zimno na bazie węglowodorów mogą zapewnić ochronę przed korozją, tworząc warstwę ochronną na powierzchni czyszczonych części. Jest to szczególnie ważne podczas czyszczenia części metalowych.
 • Efektywność energetyczna: Umywalki szczotkowe z bakteriami/mikroorganizmami muszą stale podgrzewać kąpiel czyszczącą, aby utrzymać aktywność bakterii/mikroorganizmów. Prowadzi to do wysokiego zużycia energii elektrycznej przez całą dobę. Z drugiej strony, zimny środek czyszczący nie musi być podgrzewany i jest używany w razie potrzeby, co znacznie zmniejsza zużycie energii.
 • Długa żywotność: myjka na zimno może osiągnąć bardzo długą żywotność dzięki wykorzystaniu w zależności od potrzeb i braku ogrzewania. Z reguły, w zależności od częstotliwości użytkowania i ilości wprowadzanych zanieczyszczeń, możliwy jest kilkumiesięczny okres użytkowania.


Obszary zastosowania

Środki do czyszczenia na zimno na bazie węglowodorów są stosowane w wielu różnych obszarach i branżach, np. w..:

 • Konserwacja: do konserwacji i naprawy maszyn i systemów w celu usunięcia zanieczyszczeń olejem i smarem.
 • Produkcja: Środki do czyszczenia na zimno na bazie węglowodorów są stosowane w produkcji do czyszczenia przedmiotów obrabianych i narzędzi.
 • Produkcja: Środki do czyszczenia na zimno na bazie węglowodorów są stosowane w produkcji do czyszczenia półproduktów i gotowych produktów.
 • Technologia procesowa: środki do czyszczenia na zimno na bazie węglowodorów są stosowane w technologii procesowej do czyszczenia komponentów i systemów.