Funkcja
Proces mycia szczotką IBS opiera się na zasadzie zamkniętego obiegu IBS. Po naciśnięciu przełącznika nożnego specjalna pompa IBS pompuje środek czyszczący z bębna za pomocą węża do szczotki czyszczącej (szczotki wydrążonej). Obrabiany przedmiot jest umieszczany na siatce nośnej i czyszczony za pomocą szczotki i płynu czyszczącego.
Płyn jest stale uzupełniany podczas procesu czyszczenia, a zanieczyszczona ciecz spływa z powrotem do bębna.
W bębnie ciała obce oddzielają się od środka czyszczącego i osiadają na dnie bębna. Pompa zawsze zasysa czysty specjalny detergent, ponieważ rura pompy jest zamontowana powyżej podstawy bębna.
Ta zasada samooczyszczania zapewnia długą żywotność specjalnego środka czyszczącego IBS, który może być ponownie używany przez ponadprzeciętny okres (od 6 do 12 miesięcy).
Środek czyszczący można wymienić, po prostu wymieniając bęben.
Ta funkcjonalna zasada oszczędza zasoby, jest zrównoważona i oszczędza koszty i energię. Ponieważ środek czyszczący jest kierowany przez system płukania, czyszczenie odbywa się całkowicie bez ścieków.

Obszary zastosowania
Urządzenie do czyszczenia części IBS służy do ręcznego czyszczenia elementów metalowych i plastikowych zanieczyszczonych olejem i smarem. Znajduje zastosowanie w takich obszarach, jak czyszczenie części przemysłowych i odtłuszczanie powierzchni, konserwacja i serwisowanie operacyjne zakładów produkcyjnych, taśm przenośnikowych, armatury, pomp, silników i innych części maszyn, a także w naprawach i konserwacji środków transportu, takich jak pojazdy silnikowe i ciężarowe, pojazdy szynowe, pojazdy naziemne i przenośnikowe, maszyny rolnicze i budowlane.
Certyfikat testu GS
Wszystkie urządzenia spełniają wymogi niemieckiej ustawy o bezpieczeństwie sprzętu i posiadają aktualny certyfikat testu GS.
Oznakowanie CE
Zgodność z Europejską Dyrektywą Maszynową gwarantuje bezpieczeństwo osób obsługujących sprzęt do czyszczenia części IBS (odpowiedzialność za produkt).